Notice: Undefined index: dil in /var/www/vhosts/greysail.com.tr/httpdocs/blogDetail.php on line 7
Greysail - SOSYAL MEDYA FİLMİ ANALİZ SÜRECİ
SOSYAL MEDYA FİLMİ ANALİZ SÜRECİ

Sosyal medya filmi analizi yapmak işletmenize büyük bir katkı sağlayacaktır. Analizler sayesinde sosyal medya filmleri en çok hangi mecralarda izleniyor, hangi gün ve saatlerde izleniyor, ne kadar izleniyor, hangi cihazlarda daha çok izleniyor gibi sorularınızın yanıtlarını alabilirsiniz. Bu yanıtların analizlerini yaparak da sosyal medya filmi içerik ve tarzınızı güncelleyebilir bu doğrultuda yeni hedefler oluşturabilirsiniz. 

Genel kabule göre filmlerin süresinin kısa olması beklenir. Acaba filmleriniz baştan sona kadar izleniyor mu? Yoksa ilk birkaç saniyeden sonra insanlar izlemekten vazgeçiyor mu? Bu analize göre videonuzun içerik ve süresinde değişiklikler yapabilirsiniz. 

Paylaşımlarınızı cuma günü yapın

Potansiyel müşterileriniz çoğu Instagram’dan geliyorsa bu mecraya daha çok ağırlık vermeniz gerekmektedir. Hazırladığınız sosyal medya filmi daha çok haftasonları izleniyorsa izlendiği gün ve saatleri dikkate alarak içeriğinizi hazırlayabilirsiniz. Paylaşımlarınızı Cuma gününden yapabilirsiniz. 

Sosyal medya filmi paylaşımınıza gelen beğeni ve yorumların analizi de çok önemlidir. Bu veriler sayesinde yeni hedefler oluşturabilirsiniz. 

Kaç kişinin hazırladığınız sosyal medya filmi paylaşımını kendi hesaplarında paylaştığı verisi de oldukça önemlidir. 

Tüm bu verilerin doğru analizi sayesinde doğru sosyal medya filmi içeriklerinizi oluşturabilirsiniz. Böylece hem mevcut müşterilerinizin ilgi düzeyini yüksek tutabilir hem de yeni kullanıcıların ilgisini çekebilirsiniz. 

Verilerin doğru analizi işletmeniz için hayati önem taşır

Peki, sosyal medya filmi paylaşımlarınızın analizlerine nasıl ulaşabilirsiniz? Sosyal medya platformlarında bir işletme hesabı açarak işe başlayabilirsiniz. İşletme hesabı her paylaşımınız ile ilgili bazı verileri size sağlayacaktır. 

Sosyal medyanızı web sitenizle entegre bir şekilde kullanırsanız da Google Analitik araçları size sosyal medya filmi paylaşımlarınızda ihtiyacınız olan tüm verileri sağlayacaktır. Ancak bu verilerin doğru analiz edilmesi işletmeniz için hayati önem taşımaktadır.