Notice: Undefined index: dil in /var/www/vhosts/greysail.com.tr/httpdocs/blogDetail.php on line 7
Greysail - KURUMSAL TANITIM FİLMLERİ İLE YENİ PAZARLAR
KURUMSAL TANITIM FİLMLERİ İLE YENİ PAZARLAR

Şirketler arası rekabetin arttığı günümüz iş dünyası şartlarında firmaların yararlanması gereken tanıtım yöntemleri çeşitlilik gösteriyor. Çünkü görsel ve metin içerikli tasarımlar firmanızı tanıtabilmeniz için tek başına yeterli değil. Firma kimliğinizi yansıtabilmeniz için ihtiyaçlarınız ve istekleriniz ışığında firma tanıtım filmi çekilmelidir. 

Şirket tanıtım filmi ile hedeflediğiniz kitleye firmanızı tanıtabilir, vizyonunuzu, hedeflerinizi, iş süreçlerinizi anlatabilirsiniz. 

Kısa, etkili ve ihtiyaca yönelik oluşu bakımından firma tanıtım filmi tanıtım faaliyetleri içinde en iyi pazarlama araçlarından biridir.

Şirket tanıtım filmi, şirketlerin dijital dünyada potansiyel müşterilerine açılan kapılardır. Uzun metinlerle anlatamadığınız şeyleri görsellerle aktarmak iki taraf içinde zaman kazandırır. Profesyonel bir şirket tanıtım filmi çeşitli dil versiyonlarıyla global pazarda rekabet gücünüzü artıracak, marka bilinirliğinizi artıracak ve size global pazardan müşteriler getirecektir. 

Şirketler ve kurumlar fuar, panel, konferans, web siteleri, sosyal medya hesapları için videolara gereksinim duyar. Ajanslar, prodüksiyon şirketleri firma tanıtım filmi için en doğru adreslerdir. Çünkü özgün içeriklerle oluşturulmuş, profesyonel ekip ve ekipmanlarla gerçekleştirilmiş bir firma tanıtım filmi sizi sektörünüzde hedeflediğiniz noktaya ulaştırır. Şirket tanıtım filmi sahibi olan kurum ya da firma potansiyel müşterilerine en hızlı şekilde ulaşır.

Tanıtım video çekimi ürünlerinize ve firmanıza odaklanır

Tanıtım filmi ajans tarafından özel olarak firmanız için hazırlanan prodüksiyon süreçleri ile tamamlanır.  Tanıtım video çekimi ile ürünlerinize ve firmanıza odaklanılır. Kurumsal kimliğiniz şirket tanıtım filmi için yol gösterir. 

Firma tanıtım filmi ile potansiyel müşterilerinize en kısa sürede kendiniz hakkında daha doğru bilgi aktarımı sağlamış olursunuz. Firma tanıtım videosu çekimler, grafikler, animasyonlar, dış ses, müzik ve efekt seslerle desteklendiğinde daha fazla duyuya hitap eder. Böylece marka güvenilirliğiniz sağlanmış olur.

Firma tanıtım filmi firma, ürün, kuruluş ya da kurumu, anlatırken firma tanıtım filmi senaryosu çerçevesinde çekilir. Tanıtım filmi ajans tarafından belirlenen güvenilir, akıcı, doğru, samimi ve özel pazarlama teknikleri içeren bir dille şekillenir.

Firma tanıtım filmi amaca hizmet etmelidir. Görüntülerinizin güzel olması yetmez.  Tanıtılan ürün ya da firma hizmetleri grafiklerle desteklenmelidir.  Firma tanıtım filmi sizin dijital medyadaki görünen yüzünüzdür.

Firma tanıtım filmi ya da şirket tanıtım filmi çekimi için öncelikle imkânlar ve bütçe planlanmalıdır. Tanıtım filmi ajans tarafından belirlenen teknikler, ekipmanlar ve ekiple bütçe çerçevesinde hayata geçirilir. 

Firma tanıtım videosu çekimi en yüksek kalitede gerçekleştirilir

Günümüzde video yayınlama mecraları çeşitlilik gösteriyor.  Şirket tanıtım filmi de planlanırken bu mecraların hangisinde yayınlanacağı göz önünde bulundurularak hazırlanmalı. Ancak müşterileriniz aynı çekimle farklı birçok mecra için video talepleriyle size gelebilirler. Bu sebeple firma tanıtım videosu çekimi bütçe dâhilinde en yüksek kalitede gerçekleştirilmelidir. Kaliteli çekimler istediğiniz her formata dönüştürülebilir. Ancak düşük kalitede gerçekleştirilmiş bir tanıtım video çekimi kaliteli hale getirilemez. 

Kurumsal tanıtım filmlerinde tanıtım video çekimi sırasında geniş tesisler ya da bölgeler için drone çekim gerekebilir. Drone çekim ile tesis veya bölgenin lokasyonu, büyüklüğü firmanın prestijini artıracaktır.

Tanıtım filmi ajans tarafından ihtiyaç duyulan noktalara 2d ve 3d animasyonlar, grafiklerle desteklenmelidir. Böylece firma tanıtım videosu daha anlaşılır olacaktır.

Firma tanıtım videosu hazırlanırken senaryo yazım aşamasıyla tanıtım video çekimi yapılmadan önce tamamlanır. Senaryo yazımı tanıtım filmi ajans tarafından gerçekleştirilir. 

Firma tanıtım videosu senaryosu yazıldıktan sonra çekimler için hazırlıklar başlar. Tanıtım video çekimi için bir çekim planı hazırlanır. Çekim açıları, çekimde ihtiyaç duyulacak objeler, çekim teknikleri belirlenir. Çekim gerçekleşir ve montaj aşamasına geçilir. Firma tanıtım videosu montajı gerçekleştikten sonra renk ayarı yapılır. Son kontrollerden sonra firma tanıtım videosu yayınlanmak için hazırdır.

Size de firma tanıtım videosu hakkında geri dönüşleri alarak firmanızla gurur duymak kalır.