Notice: Undefined index: dil in /var/www/vhosts/greysail.com.tr/httpdocs/blogDetail.php on line 7
Greysail - SOSYAL MEDYADA PAYLAŞIM İÇİN EN DOĞRU ZAMANLAR
SOSYAL MEDYADA PAYLAŞIM İÇİN EN DOĞRU ZAMANLAR

Hayatımıza gireli çok kısa bir süre olmasına rağmen sosyal medya iletişim tarzımızı, hayatlarımızı paylaşma şeklini, içerik tüketme şeklimizi, mahremiyete bakış açımızı ve işletmelerin müşterileriyle iletişim şeklini değiştirdi. Sosyal medya mecraları her geçen gün yaptığı yeniliklerle markanızın tanıtımı için de oldukça etkili bir mecra haline geldi. İşte tam da bu noktada paylaşımlarınızı doğru zamanda yapmanız önemli bir konu olarak öne çıkıyor. Paylaşım gününü ve saatini özenle seçmeniz gerekiyor. Tabii ki burada asıl belirleyici olan hedef kitlenize yönelik analizleri özel olarak yapmak ve paylaşım zamanlarına elde ettiğiniz verilere göre karar vermektir. Ancak genel istatistiklerin de faydalı olacağını düşünüyoruz. 

Facebook için en doğru zaman 13:00-16:00

FACEBOOK

Kullanıcılar Facebook’u en yoğun olarak Çarşamba günleri kullanıyor. Paylaşım yapmak için en verimsiz günler ise işlerin yoğun olduğu Pazartesi ve insanların genelde dinlenmeye çekildiği Cumartesi ile Pazar günleri.  İdeal paylaşım saati 13:00 – 16:00.

TWITTER

Paylaşım için uygun günler Pazartesi, Salı, Çarşamba ve Perşembe. İdeal paylaşım saati 13:00 – 15:00. 20:00 – 24:00 arası Twitter’ın en yoğun olduğu saatlerde markanın atacağı tweet yoğun gündem arasında kaybolabileceği için bu saatler önerilmez. 

Video paylaşımları instagramda daha yüksek etkileşim sağlıyor

INSTAGRAM

Paylaşım için en uygun gün Pazartesi. Paylaşım için en iyi saatler ise sabah 08:00 – 10:00 aralığı ile öğleden sonra 15:00 – 16:00. Özellikle sabah saatlerinde video paylaşıldığında Instagram’da fotoğrafa göre çok daha yüksek etkileşim sağlanıyor. Katılım oranı Pazar günü biraz düşüyor. 

LINKEDIN

LinkedIn, Salı, Çarşamba ve Perşembe günleri daha çok etkileşim alıyor. İdeal paylaşım için en iyi saatler ise sabah 07:00 – 09:00 ile akşam 17:00 – 18:00 olarak öneriliyor.