Notice: Undefined index: dil in /var/www/vhosts/greysail.com.tr/httpdocs/blogDetail.php on line 7
Greysail - NEDİR BU VİRAL REKLAM?
NEDİR BU VİRAL REKLAM?

Reklamlara aşina olduğumuz mecra artık sadece TV kanalları, radyolar ve billboardlar değil. Reklam mecraları internetle birlikte farklılaştı ve çeşitlendi. Sosyal medya ile birlikte oldukça farklı bir yere evrildi. 

Ve bu etkileşim ‘Viral Reklam’ kavramını doğurdu. 

Peki, Viral Reklam Nedir?

Viral reklam bilindik reklamlardan tarz ve işleyiş olarak farklılık gösteren reklamlardır. ‘Viral Reklam Nedir?’ sorusunun cevabı en basit tabirle reklam gibi olmayan reklamlardır. Viral reklamın reklam gibi olmamasının sebebi tanıtıma ya da ürüne değil bir kompozisyona yani olaya odaklanmasıdır.

Marka imajı, markanın mesajı ve ürün güvenirliliği beyne direkt ulaşır

İzleyici reklam izlemediğini düşünür. Bu sebeple de videodan etkilenir. İzleyicinin bilinçaltı verilmek istenen mesajı kompozisyon içinde alır. Marka imajı, markanın mesajı ve ürün güvenirliliği beyne direkt ulaşır.

Viral reklam, farklı tarzlarıyla popüler olur ve kendiliğinden yayılır. Yayılma biçimi sebebiyle ‘Ağızdan Ağıza Pazarlama’ tekniğine benzer. Sadece, viral reklam internet ortamında yayılır.

Günümüzde viral reklamlar çoğunlukla videolardan oluşuyor. Dolayısıyla da daha çok video paylaşım sitelerinde yer alıyorlar. Instagram, twitter viral video için hatırı sayılır platformlar. Ama kraliçe ‘Youtube’… 

Viral reklam markanızı geniş kitlelere duyurmanızı sağlar

Viral video, TV reklamları gibi olmadığı için daha düşük bütçelerle çekilebilir. Doğal oyunculuk gerektirir. Çünkü markaya vurgu yapılmaz. Viral video yıldızı doğal oyunculuktur. Ve sonrasında viral video virüs gibi tüm sosyal medya platformlarına yayılır, milyonlarca kişiye ulaşır.  Bizlere de izlemek ve videodan keyif almak kalır.

Viral reklam ilginçtir, keyiflidir ve ucuzdur. 

Viral reklam pazarlaması size markanızı geniş kitlelere duyurmanızı ve bilinirliliğinizi artırmanızı sağlar. Ortaya da iddialı, eğlenceli ve yaratıcı videolar çıkar…